TOP 5 książek o onkologii

Po jakie książki medyczne z dziedziny onkologii warto sięgnąć? Które z nich zawierają najbardziej merytoryczne treści, przydatne studentom medycyny i młodym praktykom? Przedstawiany ranking TOP 5 najlepszych książek o onkologii, których lektura z pewnością pozwoli młodym lekarzom, specjalizującym się w onkologii, bliżej zgłębić zagadnienia związane z różnego typu nowotworami.

5. "Rak jelita grubego"

Ta książka pod redakcją Andrzeja Deptały i Marka Z. Wojtukiewicza, w której przedstawiono postępowanie z pacjentami chorymi na raka jelita grubego, to obowiązkowa lektura dla wszystkich studentów medycyny, pragnących w przyszłości specjalizować się w dziedzinie onkologii i dla lekarzy onkologów oraz szerokiego grona specjalistów, współpracujących z osobami chorymi na raka jelita grubego. Niemal wszystkie książki o raku traktują ogólnie o nowotworach złośliwych. Ta jest wyjątkowa, bo poświęcona została jednemu, konkretnemu przypadkowi, co pozwoliło autorom w stu procentach wyczerpać temat, dotyczący raka jelita grubego.

4. "Praktyka leczenia wspomagającego w onkologii"

Pozycja głównie dla młodych lekarzy, specjalizujących się w chirurgii onkologicznej, pod redakcją prof. Andrzeja W. Szawłowskiego i prof. Rafała Steca. Traktuje o leczeniu wspomagającym pacjentów onkologicznych. Ten podręcznik to kompendium wiedzy, zawierający wielodyscyplinarne opracowania, co sprawia, że zyskuje wartość dla lekarza z każdej dziedziny, który współpracuje z pacjentami chorymi na nowotwory.

3. "Stany nagłe w onkologii. Występowanie i leczenie"

To literatura uzupełniająca do specjalizacyjnego szkolenia z chirurgii onkologicznej i ogólnej, onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej. Ta publikacja pod redakcją prof. Andrzeja W. Szawłowskiego i Grzegorza Wallnera to jedna z książek o raku, w którym autorzy opisali postępowanie w nagłych przypadkach w onkologii. Całokształt zagadnień ze stanów nagłych u pacjentów onkologicznych powinien być obowiązkową książką o onkologii dla szerokiego grona odbiorców, zajmujących się tą dziedziną medycyny. 

2. "Rak nerki. Współczesna diagnostyka i terapia

To kolejna propozycja książki o raku, która omawia jeden rodzaj nowotworu. W tym przypadku specjaliści: Cezary Szczylik, Bernard Escudiero oraz Camillo Porto opisali postępowanie w przypadku raka nerki – całokształt patologii i kliniki tego rodzaju nowotworu. Książki o nowotworach, które wyczerpują zagadnienie związane z jednym tylko rodzajem raka, powinny stanowić najbardziej wartościowe lektury dla wszystkich, współpracujących z pacjentami onkologicznymi.

1. "Rak stercza"

Ta pozycja zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu TOP 5 książek o onkologii nie bez powodu. Nie ma bowiem wielu pozycji, skupiających się wyłącznie na tego rodzaju nowotworze. W książce ,,Rak stercza” pod redakcją Romualda Zdrojowego zostały zebrane najważniejsze i jednocześnie najbardziej aktualne zagadnienia związane z rakiem gruczołu krokowego. Pozycja polecana jest w szczególności lekarzom, zajmującym się oraz współpracującym z pacjentami chorującymi na raka stercza.